Gündem:
BUGÜNÜN KIZLARI, YARININ UMUT VEREN KADINLARI
Her yıl 8 Mart'ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gün olan Dünya Kadınlar Günü ya da Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak bilinen bu gün, İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır.
8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel , Ankara İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından bir gösteri hazırlandı. Hazırlanan gösteriye liselerin İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanında okuyan kız öğrenciler katıldı. İtfaiye Dairesi Başkanı Celil Sipahi’nin de katıldığı yangın söndürme tatbikatı, baştan sona kadar soluksuz izlendi.

4 katlı binanın orta katında çıkarılan büyük yangında, kız öğrencilerin bir kısmı binanın dışından yangın söndürme işlemi yaparken, diğer öğrenciler ise yangına binanın içinden müdahale etti. Başarıyla sonlandırılan tatbikat sonunda; İtfaiye Dairesi Başkanı Celil Sipahi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Saniye Enfiyeci tarafından kız öğrencilere karanfil ve radyo hediye edildi. 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner130

banner141

Kızılcahamam Sanat ve Su Festivali başlıyor
Kızılcahamam Belediyesi Sosyal ve Kültürel Faaliyetleri kapsamında 07-08 Eylül 2018 Tarihlerinde Kültür,...

Haberi Oku