Gündem:
Türkiye Okullar Arası Yıldızlar Voleybol Yarı Final'de Anıttepe Ortaokulu'nun Başarısı
Adıyaman’da 7 - 10 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenen ve 4 gün süren 2015 - 2016 eğitim Öğretim Yılı Okullar Arası Türkiye Yıldız Kız ve Erkek Voleybol yarı final müsabakalarında, Ankara, Bitlis, Elazığ, Gaziantep, Hatay, İzmir, Batman, Kahramanmaraş, Mardin ve Osmaniye illerinden kız ve erkek olmak üzere toplam 10 ilden 16 takım ve yaklaşık 250 sporcu mücadele etti. Kızlar Cumhuriyet Spor Salonunda Erkekler ise Belediye Spor Salonunda yarıştı.
Ankara TED Koleji ve Anıttepe Ortaokulu'nun karşılaşması büyük ilgi gördü. Ted Koleji 2-0 önde devam ederken karşılaşmanın devamında 3-2 yenildi.

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı müsabakalarda B gurugunba Ankara Anıttepe Ortaokulu muhteşem bir başarıya imza atarak finalistler arasında yerini almayı başardı.Kızlar Grubunda İzmir Gelişim Koleji Orta Okulu ve Ankara Anıttepe Orta Okulu finalist olurken, Erkekler Grubunda ise Kahramanmaraş Pazarcık TOKİ Orta Okulu ve İzmir Tevfik Fikret Orta Okulu Türkiye finallerine yükselen iller oldu. Müsabakalar sonunda bir açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hüseyin Yaşar Sarıkaya, "Gerek bölgesel gerekse ulusal organizasyonlara ev sahipliği yaparak ilimizin spor alanındaki yerini her geçen gün biraz daha güçlendiriyoruz. İlimizde 4 gün süren Voleybol Yarı Final müsabakaları sonrasında Türkiye Şampiyonasına katılacak olan iller belli oldu. Şampiyon takımlarımızı kutluyorum. Müsabakalara katılan tüm illerimize ve okullarımıza teşekkür ediyor, bu organizasyona emek veren tüm arkadaşlarımızı kutluyorum" dedi.
Türkiye Şampiyonasına hak kazanan iller ve okullar 1-5 Nisan 2016 tarihlerinde Kocaeli de, yapılacak olan Türkiye Voleybol Şampiyonasına gitmeye hak kazandı. 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner130

banner141

Kızılcahamam Sanat ve Su Festivali başlıyor
Kızılcahamam Belediyesi Sosyal ve Kültürel Faaliyetleri kapsamında 07-08 Eylül 2018 Tarihlerinde Kültür,...

Haberi Oku