Sepp Blatter: Ben temizim


1998 yılından beri FIFA Başkanı olan ve geçen Mayıs ayında rüşvet ve yolsuzluk iddiaları gölgesinde 5'inci kez başkan seçilen Sepp Blatter, "Aday oldum çünkü FIFA'yı korumam gerektiğine inanıyorum. Kendimi de koruyabilirim çünkü hala yeteri kadar güçlüyüm" ifadelerini kullandı.
Kendi adının da bu skandallara karışması ile alakalı iddialara cevap veren 79 yaşındaki futbol adamı, "Neler yaptığımı ve neler yapmadığımı bilen biriyim. Kendimi vicdan sahibi ve dürüst bir insan olarak tanımlayabilirim. Kesinlikle temizim ve bu konu hakkında herhangi bir endişem yok" şeklinde konuştu.
FIFA Başkanı Blatter'e, bu cevapları sonrası FIFA'da yaşanan ve 14 üst düzey yöneticinin ve yakınlarının yaklaşık 150 milyon Dolar'a yakın rüşvet ve komisyon aldığı iddiası ile tutuklanması hatırlatıldı. Blatter, 2018 Rusya ve 2022 yılında Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası hakkında çıkan spekülasyonlara rağmen FIFA'yı savundu; Kurum bozuk değil. Futbolda hiçbir yolsuzluk yoktur. Yolsuzluk bu bireylerde ve insanlarda vardır.
2010 yılında Güney Afrika'da düzenlenen Dünya Kupası için rüşvet aldığını kabul eden eski FIFA yöneticisi Chuck Blazer ile ilgili olarak ise Blatter, "Ahlaken kendi sorumluluğudur. 2010 Dünya Kupası Şimdiye kadar yapılmış en temiz Dünya Kupası'ydı" şeklinde konuştu.
"PLATINI Mi, NEDEN OLMASIN?"
Kendisi hakkında özellikle sosyal medya üzerinden yapılan kampanyaları umursamadığını belirten Blatter, önümüzdeki sene Şubat ayında yapılacak FIFA başkanlık seçimine aday olmasına kesin gözüyle bakılan UEFA Başkanı Michel Platini hakkında "Kendisi benim yerimi doldurabilir. Neden olmasın ki? Ama kimin başkan seçileceğini ben bilemem. Beni de ilgilendirmiyor. Kararı kongre verecektir" dedi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner130

banner141

Konyaspor'dan çok sert tepki
Konyaspor Başkanı, TFF Dopingle Mücadele Kurulu’nun yaptığı doping kontrolü üzerine bir açıklama yayınladı.

Haberi Oku