Yaşam:
1. Başkent Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası düzenlendi


Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen 1. Başkent Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası'nda dereceye giren yarışmacılar ödüllerini aldı. Ankara ilçelerinden Pursaklar, Güdül ve Haymana ilk üç dereceyi paylaştı. 

Başkent’e ait yöresel yemeklerin yarıştığı 1. Başkent Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası 3 gün sürdü. Yarışmada 12 ilçenin aşçıları bölgelerine ait birbirinden lezzetli yöresel yemekleri hem tanıtıp hem de yarıştılar. Yarışmada Pursaklar, Güdül ve Haymana ilk üç dereceyi paylaşırken, dördüncülük ödülüne ise Nallıhan ile Çamlıdere layık görüldü.     

Yarışmanın sonunda Ankara Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törende kısa bir teşekkür konuşması yapan Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanı Özgür Güven, “Büyükşehir Belediye Başkanımız ve kıymetli eşlerinin selamlarını getirdim. Burada olmayı çok istiyorlardı ama programlarının yoğunluğundan dolayı gelemediler” dedi.


Güven,  “Allah nasip ederse aynı yarışmayı daha geniş kapsamlı bir şekilde yapmayı ve ev sahipliğini de üstlenmeyi istiyoruz. Bizim bu yarışmada önceliğimiz Ankara ilçelerinin mutfağını tanıtmak. Biz o isteğimizi bir nebze karşılamış olduk. İlçelerimizi burada görmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu. 

Törene Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı Özgür Güven'in yanısıra Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Gökhan Tufan, Ankara Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Serkan Dursun ile çok sayıda yarışmacı katıldı.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner130

banner141

Dikkat! 2015'in en sıcak iki günü geliyor
Meteoroloji, salı ve çarşamba günleri hava sıcaklığının bu yıl en yüksek düzeyine çıkacağını...

Haberi Oku